Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Widzieliście kiedyś...

Widzieliście kiedyś Paseratti na prąd? Na w pełni elektryczną wersję tej najpopularniejszej rudzinnej limuzyny musimy trochę poczekać. Tymczasem możemy Wam pokazać nowy poziom drogowego cwaniactwa, które można spotkać na parkingu Gemini Park Bielsko-Biała.

Czegoś takiego jeszcze nie grali
O co chodzi?

Na pewno spotkaliście się z zielonymi polami na parkingach, które są przewidziane dla samochodów elektrycznych. Wedle naszej wiedzy nie ma żadnych oficjalnych regulacji prawnych i może tam stanąć każdy samochód (chyba, że inaczej mówi wewnętrzny regulamin parkingu). Kultura jednak wymaga, że miejsca te pozostają dla "elektryków". Jeśli ktoś parkuje pojazd ze zwykłym spalinowym silnikiem w takim miejscu, to ochrona marketu i inni kierowcy, zwracają uwagę takiemu delikwentowi, że zachowuje się niepoprawnie. Jego decyzją jest czy przeparkuje samochód, czy będzie blokować miejsce do ładowania pojazdów elektrycznych.

Tak się składa, że zielone miejsca parkingowe znajdują się blisko wejścia, podobnie jak miejsca dla osób niepełnosprawnych. Pewien kierowca Passata postanowił zaparkować swoim dieslem na takim miejscu w Gemini Park. Żeby przechytrzyć ochronę i mieć święty spokój, postanowił włożyć wtyczkę od ładowarki w swój zderzak. Czy teraz jest eko?

: Wojtek

Partnerzy medialni