Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO] Akcja zatrzymania pijanego kierowcy w Bielsku-Białej

Zdarzenia miało miejsce w poniedziałek, 16 lipca około godziny 14:00 w bielskich Komorowicach. Kompletnie pijany kierowca Alfy Romeo został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Tuż przed godziną 14:00 do naszej redakcji trafiła informacja, że przy ul. Katowickiej ma stać zaparkowany samochód marki Alfa Romeo. Kierowca według relacji świadka miał być pijany. Zostaliśmy poproszeni o interwencję w tej sprawie, ponieważ świadek nie miał możliwości wykonać połączenia telefonicznego i powiadomić służb. Byliśmy w pobliżu.

Na miejscu okazało się, że opisany samochód jest i kierowca własnie rusza. Już po pierwszych kilku metrach wiedzieliśmy, że to zgłoszenie nie jest głupim żartem. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomiliśmy dyżurnego miejskiego, który skierował patrol pod wskazane miejsce. Szczęśliwie funkcjonariusze byli w pobliżu i po półtorej minuty od zgłoszenia, udało się zatrzymać podejrzaną Alfę Romeo. Kierowca wydmuchał 1,40mgl/L czyli mniej więcej trzy promile. Był tak pijany, że po wyjściu z samochodu miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie, która już niebawem trafi przed oblicze sądu.

Tutaj apel z naszej strony! - Cieszymy się, że ktoś obdarzył nas takim zaufaniem, że skierował do nas tego typu zgłoszenie. Wszystko skończyło się szczęśliwie, bo nikt nie zginął, a pijany kierowca trafił tam gdzie jego miejsce. Nie mniej jednak przypominamy, że tego typu zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do odpowiednich służb - w tym przypadku policji pod numer alarmowy 112. Do nas informacja trafiła mailem dosłownie kilka minut wcześniej i szczęśliwie udało się ją w porę odczytać. Policjanci mają dużo lepszą możliwość reakcji.

Godzina wyświetlana na nagraniu jest błędna. Sytuacja miała miejsce około godziny 14:00. Materiały prasowe: Tekst, film i zdjęcie można wykorzystywać podając źródło "Bielskie Drogi". 

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor filmów: 
Bielskie Drogi
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni