Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[ZDJĘCIA] Demolka na targowisku przy Lompy. Jedna osoba została groźnie ranna!

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 12 maja około godziny 13:00 na terenie targowiska przy ul. Lompy w Bielsku-Białej. Kierowca Forda Transita stracił panowanie nad samochodem i taranując wszystko po drodze potrącił kobietę.

Ze wstępnych ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że starszy mężczyzna będący sprzedawcą na targowisku, zakończył handel i zamierzał opuścić teren placu targowego. Z relacji świadków wynika, że pewnym momencie gwałtownie ruszył do przodu uderzając w stragan i zaparkowanego dostawczego Renault Master. Mężczyzna załączył bieg wsteczny i z impetem ruszył do tyłu. Pojazd cofając potrącił kobietę, staranował banery reklamowe i z dużą siłą uderzył w betonowe schody.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Potrącona kobieta trafiła do szpitala z podejrzeniem groźnych urazów. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego nietypowego zdarzenia.

Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł pomylić gaz z hamulcem. Jak wyjaśniają koledzy mężczyzny, pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i kierowca nie do końca sobie radził z tą technologią. Już kiedyś doszło do podobnego incydentu, który na szczęście skończył się niegroźnie.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni