Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO, WIDEO] Kamera samochodowa po raz kolejny uratowała kierowcę!

W środę, 12 listopada około godziny 5:45 na DW941 w Ustroniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. W okolicy stacji paliw Lotos, samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Siła uderzenia była duża. Samochód osobowy uległ znacznym uszkodzeniom i nadaje się do kasacji (z punktu widzenia ubezpieczyciela naprawa ekonomicznie nieuzasadniona).

"Kierujący fiatem 50-latek nie zachował bezpiecznego odstępu i najechał na wykonującego prawidłowo manewr zawracania kierowca MANa, za kierownicą którego znajdował się 65-letni mieszkaniec Ustronia. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja, a sprawca został ukarany mandatem karnym" - taką informację otrzymaliśmy od zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Faktycznie tak było. Kierowca ciężarówki wmówił kierowcy Fiata swoją wersję wydarzeń wykorzystując fakt, że kierujący osobówką był bardzo roztrzęsiony i zdezorientowany stresującą sytuacją. Kierujący MAN-em przyjął wersję, że jadący za nim kierowca Fiata nie zauważył, że ten będzie skręcać i w ostatnim momencie miał ratował się przed najechaniem na tył, uciekając na lewy pas.

Policjanci po wysłuchaniu obu stron uznali, że winnym spowodowania kolizji jest kierowca Fiata. Odtworzenie nagrania na miejscu zdarzenia było technicznie niemożliwe. Mężczyzna uwierzył we własną winę i z pokorą przyjął mandat.

Syn kierującego Fiatem postanowił na spokojnie sprawdzić czy kamera zapisała zdarzenie. Jakość nagrania jest fatalna, wręcz karygodna jak na tego typu sprzęt, jednak widać na nim jak doszło do kolizji. Nie ulega wątpliwości, że to kierowca samochodu ciężarowego zajechał drogę kierowcy Fiata, który poruszał się cały czas lewym pasem, a nie "ratował się" ucieczką na lewy. Włączony kierunkowskaz nie daje prawa do wykonania manewru, a jedynie ma sygnalizować zamiar.

Kierujący Fiatem rozpoczął skomplikowaną i żmudną procedurę odwołania się od mandatu. Sprawa trafi do sądu. Życzymy powodzenia i dziękujemy za nagranie, które powinno być zachętą do montowania kamer w samochodach. Zachęcamy jednak by wybierać produkty renomowanych producentów, tak by jakość nagrań pozwalała zobaczyć szczegóły takie jak choćby markę i kolor mijanych pojazdów.

Miejsce: 
Ustroń
Autor filmów: 
nadesłane przez czytelnika: Bartek
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelników: Bartek, Łukasz i Kamil
 
 

Materiały partnerów

07 sty 2021
W 2018 roku weszły w życie zmiany dotyczące konsekwencji, za przekroczenie prędkości o 50 w terenie zabudowanym. Obecnie za to przewinienie grozi nam utrata prawa jazdy na trzy miesiące. Jak wygląda procedura w tym przypadku? Co zrobić, by odzyskać uprawnienia?Zmiany, które weszły w życie w 2018...
31 gru 2020
Odpowiedni wybór wycieraczek jest niezwykle ważny. Podpowiadamy, jak zrobić to dobrze!Kiedy wymienić wycieraczki?Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że widoczność jest jednym z najbardziej istotnych elementów jazdy samochodem. Kiedy jest ograniczona lub zupełnie zaburzona, powinniśmy jak...
09 gru 2020
Niegdyś dużą popularnością cieszyły się niedzielne giełdy samochodowe w większych miastach. Ludzie chcący sprzedaż lub kupić samochód wybierali się na całodniową wycieczkę na plac handlowy. Miało to swoje plusy i minusy, jednak te drugie dominowały.Trzeba było dużo zachodu, by znaleźć dobre autoNa...

Partnerzy medialni