Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Nie było pobłażania wobec piratów na motocyklach

Policjanci grupy "SPEED" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami WRD KMP w Bielsku-Białej, wytoczyli ciężkie działa wobec motocyklistów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. W niemalże każdy słoneczny weekend górskie drogi roją się od turystów. Duża część z nich przyjeżdża na motocyklach. Mieszkańcy skarżą się na hałas i niebezpieczne sytuacje.

W sobotę, 6 czerwca przy ul. Wiślańskiej w Buczkowicach zaparkował specjalny samochód KWP w Katowicach. To tzw. MCM (mobilne centrum monitoringu). W naszpikowanym kamerami Renault Master pracuje dwóch policjantów, którzy wyłapują wykroczenia i przekazują je do ustawionych w pobliżu patroli. Działania te stricte dotyczyły motocyklistów, bowiem oni stanowią znaczącą grupę ofiar wypadków drogowych.

Nie wszyscy motocykliści, którzy dopuścili się wykroczeń zostali od razu zatrzymani. Część z nich może spodziewać się wezwań na komisariat, gdzie będą składać wyjaśnienia.

W ciągu kilku godzin akcji ujawniono grubo ponad 40 poważnych wykroczeń. Większość z nich to rażące przekraczanie dopuszczalnej prędkości i wyprzedzenie w miejscu niedozwolonym. Posypały się mandaty i blankiety prawa jazdy. Przypomnijmy, że przekroczenie prędkości powyżej 50km/h, poza mandatem skutkuje karą administracyjną w postaci zatrzymania uprawnień na trzy miesiące.

Nie obeszło się także bez sprawdzenia głośności wydechu i pouczających rozmów kierowców jednośladów z policjantami. Co ciekawe? - Większość z nich popiera działania policji i zdaje sobie sprawę, że wypadków jest za dużo. Tylko do dnia 6 czerwca 2020 roku na śląskich drogach zginęło 11 motocyklistów (w analogicznym okresie ubiegłego roku zginęło 9 motocyklistów).

Niestety - mimo apeli tylko w tą sobotę do statystyk można dopisać min. dwie kolejne ofiary. Oba wypadki miały miejsce na DK-81 w powicie cieszyńskim (Ochaby Małe i pogranicze Wiślicy ze Skoczowem). W obu przypadkach wstępnie ustalono, że winę za wypadek ponoszą kierujący jednośladami, którzy przecenili swoje możliwości i nie zdołali wyhamować przed korkiem.

Miejsce: 
Szczyrk
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

15 paź 2020
Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również...
07 paź 2020
Każdy kierowca chce, aby jego pojazd był jak najbardziej bezpieczny. System kontroli trakcji, ABS, poduszki powietrzne czy elektroniczne systemy wspomagające kierowcę takie jak Front Assistant czy Multicollision Brake to rzeczy, na które zwracamy uwagę wybierając nowy samochód....
03 paź 2020
Choć jeszcze kilkanaście lat temu car detailing był w naszym kraju właściwie nieznaną usługą, ostatnio zdobył ogromną popularnością. Na usługi świadczone przez studia car detailingu decydują się nie tylko właściciele drogich, prestiżowych samochodów, ale też zwykli kierowcy. Wpływ na rosnącą...

Partnerzy medialni