Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Nie było pobłażania wobec piratów na motocyklach

Policjanci grupy "SPEED" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami WRD KMP w Bielsku-Białej, wytoczyli ciężkie działa wobec motocyklistów, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. W niemalże każdy słoneczny weekend górskie drogi roją się od turystów. Duża część z nich przyjeżdża na motocyklach. Mieszkańcy skarżą się na hałas i niebezpieczne sytuacje.

W sobotę, 6 czerwca przy ul. Wiślańskiej w Buczkowicach zaparkował specjalny samochód KWP w Katowicach. To tzw. MCM (mobilne centrum monitoringu). W naszpikowanym kamerami Renault Master pracuje dwóch policjantów, którzy wyłapują wykroczenia i przekazują je do ustawionych w pobliżu patroli. Działania te stricte dotyczyły motocyklistów, bowiem oni stanowią znaczącą grupę ofiar wypadków drogowych.

Nie wszyscy motocykliści, którzy dopuścili się wykroczeń zostali od razu zatrzymani. Część z nich może spodziewać się wezwań na komisariat, gdzie będą składać wyjaśnienia.

W ciągu kilku godzin akcji ujawniono grubo ponad 40 poważnych wykroczeń. Większość z nich to rażące przekraczanie dopuszczalnej prędkości i wyprzedzenie w miejscu niedozwolonym. Posypały się mandaty i blankiety prawa jazdy. Przypomnijmy, że przekroczenie prędkości powyżej 50km/h, poza mandatem skutkuje karą administracyjną w postaci zatrzymania uprawnień na trzy miesiące.

Nie obeszło się także bez sprawdzenia głośności wydechu i pouczających rozmów kierowców jednośladów z policjantami. Co ciekawe? - Większość z nich popiera działania policji i zdaje sobie sprawę, że wypadków jest za dużo. Tylko do dnia 6 czerwca 2020 roku na śląskich drogach zginęło 11 motocyklistów (w analogicznym okresie ubiegłego roku zginęło 9 motocyklistów).

Niestety - mimo apeli tylko w tą sobotę do statystyk można dopisać min. dwie kolejne ofiary. Oba wypadki miały miejsce na DK-81 w powicie cieszyńskim (Ochaby Małe i pogranicze Wiślicy ze Skoczowem). W obu przypadkach wstępnie ustalono, że winę za wypadek ponoszą kierujący jednośladami, którzy przecenili swoje możliwości i nie zdołali wyhamować przed korkiem.

Miejsce: 
Szczyrk
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

11 sie 2020
Jeżeli mielibyśmy wskazać najważniejsze elementy podwozia, z pewnością wymienilibyśmy wśród nich amortyzatory. Są to części, które odpowiadają nie tylko za zwiększenie komfortu jazdy, ale również bezpieczeństwa. Warto, zatem posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat tych podzespołów. Dzięki...
29 lip 2020
Opony to właściwie nasz najważniejszy system bezpieczeństwa. To jedyny punkt styku samochodu z asfaltem. Wybierając opony wyższej klasy możemy więc znacznie poprawić właściwości jezdne samochodu - ale są też inne sposoby.Od opon oczekujemy jak najlepszych właściwości w określonym przez nas budżecie...
23 lip 2020
Standardowa umowa komunikacyjnego ubezpieczenia OC zapewnia ochronę ubezpieczeniową przez 12 miesięcy. W pewnych przypadkach możliwe jest skorzystanie z krótkoterminowego OC, które obowiązuje przez krótszy czas. Co warto o nim wiedzieć, na jak długo zawierana jest umowa i ile kosztuje taka ochrona...

Partnerzy medialni