Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Dramat podczas treningu na szosie. Dwie młode kobiety walczą o życie!

W poniedziałek, 1 czerwca około godziny 16:30 na ul. Żywieckiej w Wilkowicach doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie młode kobiety. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe, w tym także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik 4). 

Z bardzo wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 57-letnia kierująca Oplem Astrą, zjechała z niewiadomych przyczyn na przeciwległy pas ruchu, a następnie jadąc częściowo po chodniku potrąciła dwie rowerzystki, które prawidłowo poruszały się ulicą Żywiecką w stronę Bielska-Białej.

Poszkodowane odniosły ciężkie i widoczne obrażenia ciała. Obie były reanimowane przez strażaków i ratowników medycznych. 25-latka trafiła śmigłowcem LPR do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. 30-latka drogą naziemną została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Trwa walka o życie poszkodowanych. Ich stan jest krytyczny.

Na miejscu pracowali specjaliści z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, którzy zgromadzili niezbędne dowody. Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone do dalszych czynności procesowych. Droga była zablokowana przez około trzy godziny.

Poszukiwani są świadkowie tego zderzenia, a zwłaszcza kierowca białego samochodu dostawczego typu Citroen Berlingo / Peugeot Partner, który jechał bezpośrednio przed Oplem Astrą. Kontakt pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z dyżurnym KMP w Bielsku-Białej pod nr 338121255.

Aktualizacja 4.06.2020 - W dniu dzisiejszym na spontanicznie zorganizowanej zbiórce krwi przy ul. Warszawskiej 154, pojawiło się kilkadziesiąt osób. W ciągu kilku godzin udało się zebrać około 20 litrów drogocennego płynu. Akcja rozeszła się na cały kraj i krwiodawcy uzupełnili zapasy w bankach krwi. Dzięki temu będzie można pomóc wielu poszkodowanym w wypadkach, a także innym pacjentom z różnymi dolegliwościami. Krótki filmik z dzisiejszej akcji znajdziecie tutaj. 

Miejsce: 
Wilkowice
Autor filmów: 
nadesłane przez czytelników
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Materiały partnerów

06 lip 2020
Kancelaria Szaflarscy stworzona w 2017 roku przez Adwokat Natalię Szaflarską i Adwokata Marcina Szaflarskiego jest kancelarią prawną o zróżnicowanym profilu. Zajmujemy się sprawami m.in. z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa upadłościowego oraz prawa...
12 cze 2020
Lokalizator Bluetooth to innowacyjne urządzenie, które pozwala zachować bezpieczeństwo. W połączeniu ze specjalną aplikacją odnajduje on to, do czego został przyczepiony, nawet jeśli zagubiona rzecz znajduje się bardzo daleko. Jak działa NotiOne? Jakie zalety daje skorzystanie z tego urządzenia?...
28 Maj 2020
Trudne zimowe warunki na drogach dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym samochodom. Mróz, śnieg, zamarzająca woda, wahania temperatur, duża wilgotność powietrza – to wszystko nie sprzyja podzespołom naszego samochodu. Zima często weryfikuje faktyczny stan naszego pojazdu, a my jako...

Partnerzy medialni