Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Czołówka z autobusem PKS na ulicy Kaniowskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Do zdarzenia doszło we wtorek, 12 listopada około godziny 21:20 w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Kaniowskiej. Na łuku drogi samochód osobowy marki Peugeot zderzył się czołowo z autobusem PKS. Po chwili w tył autobusu wjechał inny pojazd. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

19-latek kierujący Peugeotem na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autobusem. Na szczęście autobus nie przewoził w tym czasie pasażerów. Po chwili w tył autobusu wjechał samochód marki Mitsubishi. Kierowca tego pojazdu wydmuchał blisko 0,3 promila. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Nastolatek kierujący Peugeotem trafił do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała. Jego samochód ostatni obowiązkowy przegląd techniczny przeszedł cztery lata temu i nie miał prawa poruszać się po drogach. Co w tej sytuacji ważne - ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC w związku z rażącym naruszeniem obowiązujących przepisów i młody kierowca może zapłacić za szkody z własnej kieszeni (na mocy tzw. regresu). W przypadku uszkodzonego autobusu mogą to być spore kwoty sięgające kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, zwłaszcza jeśli dojdą do tego koszty przestoju pojazdu i brak możliwości użytkowania go w sposób zarobkowy.

Miejsce: 
Czechowice-Dziedzice
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika / Łukasz
 
 

Partnerzy medialni