Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[WIDEO, FOTO] Makabryczny wypadek na DK-81 w Ochabach!

W poniedziałek, 4 listopada informowaliśmy o poważnym w skutkach wypadku na DK-81 w Ochabach (woj. śląskie, pow. cieszyński). Na głównym skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem dostawczym. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Nie udało nam się potwierdzić okoliczności zdarzenia w cieszyńskiej komendzie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał na skrzyżowanie w momencie, gdy sygnalizator wyświetlał światło czerwone. Kierowca samochodu ciężarowego, który poruszał się w stronę Katowic próbował wykonać manewr obronny, ale nie udało się uniknąć wypadku. Siła uderzenia była potężna, a mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym doznał ciężkich obrażeń ciała, które bezpośrednio zagrażały jego życiu. Zadecydowano o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latająca karetka (ratownik 4) przetransportowała pacjenta do szpitala.

Po sieci krąży nagranie z monitoringu, na który m widać moment wypadku. Na filmie widać, że chwilę przed zdarzeniem kierowca ciągnika rolniczego cofał po drodze krajowej. Stan trzeźwości uczestników nie jest oficjalnie znany. Usuwanie skutków wypadku trwało ponad cztery godziny. Droga była zablokowana w obu kierunkach przez większość tego czasu.

"Mężczyzna z wypadku w Ochabach był trzeźwy. Źle skręcił i chciał zawrócić, jednak zrobił to w fatalny i niemądry sposób. Nie widział już czerwonego światła po wycofaniu i dlatego wjechał na skrzyżowanie. Jest w  ciężkim stanie, połamany, na szczęście żyje. Więcej informacji wciąż nie mamy... " - przekazała nam dziś osoba spokrewniona z rannym mężczyzną. 

Miejsce: 
Ochaby
Autor filmów: 
Bogdan
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Partnerzy medialni