Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Wypadek na "zakręcie idiotów" Dwóch motocyklistów rannych!

W niedzielę, 20 października około godziny 12:30 na S-1 w Bielsku-Białej doszło do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Na łuku drogi zwanym potocznie zakrętem idiotów, dwóch motocyklistów przewróciło się. Jeden z nich uderzył w bariery energochłonne. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Okoliczności wypadku są szczegółowo badane przez policjantów z bielskiej drogówki. Wstępnie wiadomo, że jako pierwszy wywrócił się kierujący Suzuki. Tuż za nim podróżował mężczyzna Hondą. Nie zdołał on wyhamować widząc rozwój sytuacji i także się przewrócił. Obaj doznali stosunkowo groźnych obrażeń ciała i trafili do szpitala. Z najpoważniejszych urazów to m. in. złamanie kości udowej i złamanie twarzoczaszki. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowcy podróżujący obwodnicą Bielska-Białej musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami, które trwały blisko dwie godziny. Przez kilkanaście minut ruch był całkowicie wstrzymany. Według wyliczeń dziennikarzy serwisu Bielskie Drogi, tylko w 2019 roku 97 kierowców rozbiło swoje pojazdy o barierki na tym łuku. Wyliczenia powstały na podstawie informacji od czytelników, a statystyki obejmują oba kierunki ruchu.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Partnerzy medialni