Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Tragiczny wypadek w Ustroniu. Skrzyżowanie zbiera śmiertelne żniwo...

W sobotę, 31 sierpnia około godziny 15:30 w Ustroniu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na owianym złą sławą skrzyżowaniu ulicy Katowickiej II z ulicą Andrzeja Brody.

Z bardzo wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 75-letni kierowca samochodu marki Audi A4 wyjeżdżał z ulicy Andrzeja Brody, na drogę wojewódzką 941 w stronę Skoczowa. Podczas manewru skrętu w lewo, prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo na 23-letnim motocykliście, który poruszał się w stronę Wisły. Doszło do zderzenia, w którego wyniku młody mężczyzna doznał ciężkich obrażeń ciała. Świadkowie natychmiast rozpoczęli akcję ratowniczą (RKO), którą później kontynuowali strażacy i ratownicy medyczni. Ich wysiłki nie pomogły. Nie udało się przywrócić funkcji życiowych rannego.

Ustalaniem dokładnych okoliczności wypadku zajmą się policjanci z cieszyńskiej komendy. Sprawę bada także prokuratura. W czasie trwania akcji ratowniczej i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych ruch na skrzyżowaniu był znacznie utrudniony.

Niebezpieczne skrzyżowanie, które zbiera śmiertelne żniwo.

Skrzyżowanie ulicy Andrzeja Brody i drogi wojewódzkiej 941 (ul. Katowicka II) to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na drogowej mapie regionu. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali o sygnalizację świetlną. Co roku giną tutaj ludzie. Apele mieszkańców pozostają bez odpowiedzi ze strony zarządcy drogi. Takie sytuacje jak ta są tutaj na porządku dziennym.

Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
nadesłane przez czytelnika
 
 

Partnerzy medialni