Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Nastolatek wjechał na rowerze wprost pod samochód

Do zdarzenia doszło w środę, 3 lipca około godziny 17:30 w Bielsku-Białej przy ul. Leszczyńskiej. 16-letni rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy. Interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole policji.

Rowerzysta poruszał się chodnikiem wzdłuż ogrodzenia jednostki wojskowej (od al. Bora Komorowskiego w stronę ronda przy zakładach tłuszczowych Bielmar). Na wysokości przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Poniatowskiego, zjechał z chodnika na jezdnię wprost pod samochód marki Audi A4. Kierująca tym pojazdem próbowała uniknąć zdarzenia, ale bezskutecznie.

Do szpitala przewieziono rowerzystę i kierującą samochodem osobowym. Kobieta była w szoku. Lekarz pogotowia zadecydował o szczegółowych badaniach ze względu na fakt, iż kobieta była 9-tym miesiącu ciąży.

W szpitalu okazało się, że obrażenia uczestników nie są poważne (poniżej dni siedmiu). Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Materiały zostaną przekazane do sądu dla nieletnich, gdzie zostanie podjęta decyzja co do konsekwencji jakie poniesie młody rowerzysta. Utrudnienia w ruchu trwały około godzinę.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni