Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Potrącenie mężczyzny na Żywieckiej. Pieszy z mandatem!

W poniedziałek, 11 lutego około godziny 12:40 na ul. Żywieckiej miało miejsce potrącenie pieszego przez samochód marki Hyundai. Do zdarzenia doszło w rejonie remontowanego skrzyżowania ulic: Żywieckiej, Stojałowskiego, Lipnickiej i Lwowskiej. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni mężczyzna wtargnął bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Ranny trafił pod opiekę ratowników medycznych. Okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń ciała. Piechur został uznany winnym zajścia. Został ukarany mandatem karnym.

Warto zwrócić uwagę na fatalna widoczność tymczasowego przejścia dla pieszych. Zebra wymalowana na jezdni jest ledwo widoczna, a znaki pionowe (D-6) gubią się w gąszczu tablic informacyjnych i reklam. Dodatkowo na skrzyżowaniu panuje zamieszanie związane z prowadzonym remontem i notorycznym łamaniem przepisów ruchu drogowego. Kierowcy chcący skręcić w lewo w ulicę Lipnicką powodują niepotrzebne spiętrzenie ruchu. W tym czasie piesi chcący pokonać przejście muszą wyłonić się zza stojących w korku samochodów i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Tylko w ciągu zaledwie kilkunastu minut podczas realizacji zdjęć, doszło tam do trzech niebezpiecznych sytuacji na przejściu dla pieszych, które mogły skończyć się potrąceniem. Sytuacja jest jeszcze gorsza po zmroku, bowiem w związku pracami budowlanymi brakuje latarni i na skrzyżowaniu jest najzwyczajniej ciemno.

Miejsce: 
BIelsko-Biała
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni