Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

[FOTO] Bez patrzenia wszedł na pasy! Pieszy z poważnymi obrażeniami w szpitalu

Do groźnego wypadku drogowego doszło dziś około godziny 15:00 na ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej. Samochód osobowy potrącił mężczyznę na oznakowanym przejściu dla pieszych w pobliżu Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Jak wynika z relacji świadków, pieszy poruszał się chodnikiem w stronę ulicy Słowackiego (tyłem do nadjeżdżających pojazdów - przyp. red.). Gdy doszedł do przejścia dla pieszych nagle bez rozglądania się skręcił w prawo i wtargnął na jezdnię wprost pod autobus MZK. Zaskoczony kierowca autobusu rozpoczął awaryjne hamowanie i użył sygnału ostrzegawczego. To nie zrobiło zbyt wielkiego wrażenia na pieszym, który w dalszym ciągu nie rozejrzał się wokół siebie i jedynie przyśpieszył kroku. Hamujący awaryjnie autobus zatrzymał się przed samym przejściem dla pieszych. Gdy piechur dotarł na lewy pas ruchu został potrącony przez Volkswagena Tourana. 18-latek kierujący tym pojazdem nie zdołał wyhamować i potrącił mężczyznę.

Potrącony to 29-letni obywatel Ukrainy. Trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała, które na szczęście nie zagrażają jego życiu. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i w tej sprawie toczy się dalsze postępowanie wyjaśniające. W czasie interwencji służb ratunkowych i późniejszych czynności dochodzeniowo-śledczych ruch przy ul. Piastowskiej obywał się wahadłowo. Utrudnienia trwały dwie godziny.

Miejsce: 
Bielsko-Biała / ul. Piastowska
Autor informacji: 
Bielskie Drogi
Autor zdjęć: 
Bielskie Drogi
 
 

Partnerzy medialni